Osiedle Wzgórza Witosa - zaloguj się aby pisać posty

Forum mieszkańców ulicy Widokowej i Krajobrazowej w Rzeszowie


#1 2010-03-22 21:35:08

berek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-03

Zwrot zaliczki na infrastrukture

Mieszkancy szeregówek przy Strzelniczej dostali czesciowy zwrot za infrastrukture. Tam niby sprawa prosta, bo zakonczona budowa, itd.

Tu na osiedlu temat jakby martwy. Zaczynam się zastanawiac ile z nas placilo te 7000 na infrastrukture, bo mam wrazenie, ze wyjeleniono część, a reszcie darowano i siedzi cicho jak mysz pod miotłą. Znajomy prawnik powiedzial mi ze się z nas smieja w Projektancie.

Najczęściej odpowiedz Sp-ni jest taka, ze to miasto ma zwrocic, ale przepraszam bardzo, placilismy na konto Spoldzielni o ile dobrze pamietam. Niech rozbudowę infrastruktury finansują kolejni mieszkancy.

Zapłacilismy jakis podatek pionierski do ku... nędzy?

Potrzeba nam min. 10 osób by temat ruszyl z kopyta. Spotkanie mozemy w klubiku albo w pizzerii zrobic.

Offline

 

#2 2010-03-23 16:40:46

sasiad.krajobrazowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-19

Re: Zwrot zaliczki na infrastrukture

Może wieczorkiem (koło 18-19) ... nawet nie wiem do której jest otwarta pizzeria. Zaproponuj dzień (ale może nie w weekend).

Offline

 

#3 2010-03-31 21:47:24

terra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-21

Re: Zwrot zaliczki na infrastrukture

Wesołych Świąt !

Offline

 

#4 2010-04-09 22:09:19

berek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-03

Re: Zwrot zaliczki na infrastrukture

Spotkamy się w poniedziałek ok.19.15 w pizzerii? Dajcie znac na forum. Pozdrawiam.

Offline

 

#5 2010-05-10 09:28:11

sasiad.krajobrazowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-19

Re: Zwrot zaliczki na infrastrukture

Witam,

Byłem na spotkaniu mieszkańców (kilka tygodni już minęło). Kilka komentarzy:

- przyszło niewiele osób.

- zaliczki na infrastrukturę nie zostaną rozliczone dopóki nie wybudują się nowe bloki (jako, że jest to ciągle jedno zadanie inwestycyjne - taką informację przedstawił Pan Prezes). Moim zdaniem nie jest to fair. Na osiedlu Strzyżowskim ciągle budują się nowe bloki a infrastrukturę dla "starczej" części wszak rozliczono.

- zgłoszono wniosek o progi zwalniające na Krajobrazowej i lustro przy wyjeździe z garaży podziemnych pod Krajobrazową 4 (już jest)
- Pan Prezes przedstawił sytuacje finansową Spółdzielni. Niestety na moje pytanie o zadłużenie - nie był wstanie podać kwoty (ma zostać przedstawiona na walnym)

Pozdrawiam,
S.

Offline

 

#6 2010-05-14 22:15:04

berek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-03

Re: Zwrot zaliczki na infrastrukture

Tą niekończącą się inwesytycją będą się zasłaniać zawsze. Oczywiście, ze to nie fair, bo przeciez nowi mieszkancy tez ponoszą koszty na infrastrukture. Nie widze konfliktu Na podstawie jakiego przepisu, prawa, nie wiem czego tak się dzieje?

Jaki przepis nie pozwala na zwrot infrastruktury? Dodam, ze mieszkancy Kr.2 i 3 jako mieszkan lokatorskich nie ponosili kosztu infrastruktury. A co, jesli ktos zechce sprzedac mieszkanie? Nie doczeka zwrotu, czy Spoldzielnia mu zagwarantuje takowy?

Oni myslą, że są bezkarni, bo pozalatwiali za bezcen mieszkania rozmaitym tuzom. Zemsci sie to na nich wczesniej, czy pozniej. banda kolesiow o komuszej proweniencji.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl