Osiedle Wzgórza Witosa - zaloguj się aby pisać posty

Forum mieszkańców ulicy Widokowej i Krajobrazowej w Rzeszowie


#1 2010-01-25 13:57:04

edi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-01-25

Jak Wam się mieszka?

Na początku witam wszystkich forumowiczów (przyszłych Sąsiadów).
Za niedługi czas mam zamiar wprowadzić się do bloku przy ul. Krajobrazowej.
Czy ktoś uprzejmy mógłby napisać parę zdań,  jak mieszka się na  tym osiedlu, interesują mnie zarówno zalety jak i wady, jak się ma sprawa bloków komunalnych przy ul. Strzelniczej czy jest to uciążliwe sąsiedztwo czy wręcz przeciwnie. Jak dotąd słyszałam same pozytywne opinie (tak ogólnie o osiedlu). Ciekawi mnie jak to wygląda w praktyce. Dlatego proszę o relacje z pierwszej ręki.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Offline

 

#2 2010-01-27 16:21:27

DET

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-01

Re: Jak Wam się mieszka?

Witam,
Oddziaływanie "sąsiadów z ul. Strzelniczej" to jakiś mit. Przez kilka lat ich nie spotkałem i myślę, że dają się Oni we znaki, ale mieszkańcom trzech mini osiedli na samej ul. Strzelniczej. Oczywiście znajdzie się ktoś kto stwierdzi, że w zeszłym roku ktoś szedł i śpiewał RESOVIA po derbach - cóż.... Natomiast największa WADĄ lub ZALETĄ osiedla (dla mnie to drugie) jest to, że jest ono trochę księżycowe. Rano prawie puste i wymarłe, budzi się troszeczkę po południu i zamiera o 19-tej. Ma to niestety swoje odbicie w życiu gospodarczym. Trzy sklepy spożywcze, dwa zakłady fryzjerskie, cukiernia itp. splajtowały bo nikt do nich nie chodził. Mamy jeden sklep w którym z racji monopolu zawiewa komuną - Pani sprzedawca (zwłaszcza młodsza) robi łaskę że jest i rzadko mówi "do widzenia". Ogólnie jak się chce, można być anonimowym, co jest zaletą. Moja Teściowa która mieszka w centrum przy okazji każdej wizyty pyta, czy aby wszyscy nie poumierali w okolicy? Ogólnie, naprawdę jest O.K.

P.S. Zupełnie inaczej jest na Strzelniczej w MZBM - tam w lecie panuje przed blokiem iście piknikowa, cygańska atmosfera komuny. Zjawisko niepowtarzalne. Polecam spacer w maju.

P.S. 2 Dziwną sprawą którą zauważyłem jest również fakt, co zauważysz na forum, iz na osiedlu "raczej młodych" ludzi jest cała masa osób genetycznie obciążonych malkontenctwem. Z gatunku tych co wchodzą do pomieszczenia i zawsze gaśnie światło. Stąd "problem" nadajników, parkingów, niedocieplonych mieszkań, wygłuszenia, dziur w jezdni, krzywego parkowania, za małej ilości huśtawek, osób parkujących nie przed swoim blokiem, ilości samochodów przypadających na rodzinę i zajmujących ponadnormatywną liczbę miejsc parkingowych, za wąskich garaży, skorumpowanego zarządu spółdzielni (mówisz że coś cię nie interesuje - jesteś znajomym prezesa) etc. Dlatego lepiej być anonimowym. Piszę o tym, ponieważ myślałem że 20 lat po "komunie" młode pokolenie nauczyło się myśleć pozytywnie - ale się myliłem - POLACTWO jest wszędzie.

P.S.3 Znalazłem wadę. Po wprowadzeniu kluczy do wiat śmietnikowych BANDA WIEŚNIAKÓW którym nie chce się z wygody podejść do "przynależnego" im śmietnika, zostawia worki pod drzwiami innej wiaty którą ma po drodze. POLACTWO

Ostatnio edytowany przez DET (2010-01-27 16:41:47)

Offline

 

#3 2010-01-31 23:41:24

terra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-21

Re: Jak Wam się mieszka?

Zgadzam się z Tobą !
Nikt nie walczy o swoje !
To my jesteśmy dla Zarządu Spółdzielni i całej "czapy" pracowników. spółdzielni za nasze pieniądze mają pensje !
Czy ktoś zauważył, iż została podwyższona kwota - funduszu remontowego w nowym wymiarze czynszu ?
Powiny być usunięte usterki w ramach gwarancji budynków, a szczególnie prawidłowo osadzone okna (mostki cieplne - przenikanie zimna do mieszkania).
Termin gwarancji minął teraz będziemy płacić z partactwo z własnej kieszeni !
Podobnie jak Ty piszesz wydaję mi się z wypowiedzi mieszkańców, że dostali mieszkanie , nie ZAPŁACILI ZA NIE!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl