Osiedle Wzgórza Witosa - zaloguj się aby pisać posty

Forum mieszkańców ulicy Widokowej i Krajobrazowej w Rzeszowie


#16 2010-01-04 00:46:13

terra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-21

Re: Nadajniki bezprzewodowe.

I co dalej z nadajnikami ?
Sprawa ucichła !
Czy Zarząd Spóldzielni odpisał na pismo czekają na zmęczenie przeciwników instalacji !!!

Offline

 

#17 2010-01-07 11:51:45

sasiad.krajobrazowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-19

Re: Nadajniki bezprzewodowe.

Witam,

link do odpowiedzi ze strony Spółdzielni. Jest to wprost potwierdzenie, że nikt nie badał dotychczas co te nadajniki emitują.
Moja cierpliwość do polubownego załatwienia tej sprawy się wyczerpuje gdyż nie akceptuję arogancji.

http://picasaweb.google.com/lh/photo/Wc … directlink   (potem Pobierz)

lub (jeśli działa)

http://lh4.ggpht.com/_Kn4rNLsvf7U/S0W6o … _od_SM.jpg

Ostatnio edytowany przez sasiad.krajobrazowa (2010-01-07 18:44:32)

Offline

 

#18 2010-01-08 22:52:35

terra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-21

Re: Nadajniki bezprzewodowe.

Dlaczego pisma nie podpisuje Prezes Adam Węgrzyn !
[ ...] {wycięte przez admina - proszę nie rzucać oskarżeń bez dowodów}
Pismo adresowane było do Zarządu !!!!!!!!
Podpisuje Beata Żmuda  !!!!!!!!!!
Pytam się czy w/w pani jest członkiem zarządu ?????
Pismo ma być podpisane przez 2 członków zarządu spółdzielni aby nabrało mocy prawnej.

Offline

 

#19 2010-04-14 17:48:21

sasiad.krajobrazowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-19

Re: Nadajniki bezprzewodowe.

Witam,

Informuje co wydarzyło się dalej.
W styczniu poprosiłem o dostęp do dokumentów (od 2005 prawo gwarantuje Spółdzielcy dostęp do dokumentów Spółdzielni - uchwał, decyzji, umów, etc.).
Dostałem odpowiedź, iż Zarząd zwrócił się z zapytaniem do kancelarii prawnej  czy rzeczywiście takie jest prawo.
Po dwóch miesiącach (!!!) dostałem odpowiedź, iż dokumenty są do wglądu na Krynickiej i należy umówić się na ich udostępnienie.
No więc w ten poniedziałek miało miejsce spotkanie, na którym przedstawiciel Rady Nadzorczej poinformował mnie, iż nikt nie otrzyma wglądu w żadne dokumentu dopóki nie zostaną ukończone prace nad "regulaminem udostępniania dokumentów".  Oczywiście nie podano mi terminu zakończenia prac.
Zapytałem dlaczego taki regulamin nie został przygotowany w 2005 roku, kiedy zmieniło się prawo. Niestety tu zabrakło odpowiedzi.

Powiem szczerze, że postępowanie pracowników i przybyłych przedstawicieli Rady Nadzorczej skłania mnie do konkluzji, iż mieszkańcy faktycznie są traktowani jako "dawcy kasy" a Zarząd czy Rada  jeśli zechce to kupi za nasze pieniądze stado słoni i żaden Spółdzielca nie będzie mógł sprawdzić od kogo to stado kupiono, czemu ma służyć  i gdzie się będzie pasło ....bo nie mamy  (gwarantowanego przecież ustawą) prawa do wglądu w dokumenty Spółdzielni.
Tak już na poważnie - chyba cała para idzie w nowe inwestycje a to co już jest ma niski priorytet i nikt się nie wysila (a pisma mieszkańców zbywa się frazesami aby się odczepili).

Moim zdaniem, przy tej wielkości Spółdzielni, Zarząd i Rada stracili kontakt z Mieszkańcami i nie czują ich "oddechu na plecach". Szkoda.
Zaczynam zgadzać się z opiniami, że są lepsze Spółdzielnie w Rzeszowie. Dotychczas tak nie myślałem.

Przypominam, że jutro (15.04.2010) jest spotkanie na Krynickiej (zaproszenie Zarządu wisi na tablicy)  - chyba o 17:30.
Myślę, że warto postawić kilka wniosków takich jak:

- rozliczenie nakładów na infrastrukturę
- redukcja nadajników bezprzewodowych (na spotkaniu już sugerowałem połączenie kablem kamer i wysłanie wszystkiego na Krynicką przez jeden nadajnik - ten który nadaje w pustą przestrzeń w stronę Strzelniczej a nie "w bloki" - niestety dzisiaj mnie poinformowano, że nawet taka modyfikacja nie może być zrobiona). Coś do poczytania: http://cygnus.et.put.poznan.pl/~szostka/bhp.pdf


- zatwierdzenie do końca kwietnia 2010 regulaminu dostępu do dokumentów Spółdzielni
- przedstawienie oficjalnego stanowiska Miasta w sprawie koszenia trawników - z moich informacji wynika, że jednak trzeba kosić
- zwiększenie ilości miejsc parkingowych (wykup dodatkowej działki ?) i poprawienie istniejących (dojazd na przedłużeniu Plenerowej to tragedia - teraz nieco połatano ale od czasu do czasu trzeba wycinać wystające ze starych płyt ... druty).

Pozdrawiam,
Sąsiad

Ostatnio edytowany przez sasiad.krajobrazowa (2010-04-15 15:45:00)

Offline

 

#20 2010-04-15 15:47:15

sasiad.krajobrazowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-19

Re: Nadajniki bezprzewodowe.

Coś do poczytania dla tych, których interesują tylko certyfikaty zgodności z normami:

http://cygnus.et.put.poznan.pl/~szostka/bhp.pdf
Cytat: "...obecny stan wiedzy nie pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, że podwyższony poziom promieniowania prowadzi do chorób nowotworowych, jednocześnie jednoznacznie tego nie wyklucza ..."  (S. Szmigielski. Ryzyko zdrowotne pracy w polach radio- i mikrofalowych. Materiały Krajowego Sympozjum Telekomunikacji, tom A, str. 137 - 148)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl