Osiedle Wzgórza Witosa - zaloguj się aby pisać posty

Forum mieszkańców ulicy Widokowej i Krajobrazowej w Rzeszowie


#1 2010-05-05 22:31:54

watar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-05

REKREACJA NA OSIEDLU

Witam.
Chciałbym poruszyć temat zaniedbania ze strony "ADMINISTRACJI OSIEDLA" miesjca spotkań mieszkańców w celu rodzinnego niedzielnego wypoczynku "przy kiełbasce". Jak wielu z nas pamięta, jakiś czas temu w naszym sadzie (który zapewne niedługo zostanie wycięty pod kolejny blok) były zarówno palenisko pod ognisko, miejsce do grillowania oraz ławki i stolik. W tym  momencie pozostała jedynie zardzewiała rurka z napisem "miejsce do grillowania" oraz jedna ławeczka. Jedynymi osobami które spędzają tam czas jest młodzież która potrafi zjeść kiełbaskę na kolanie - ale pewnie niezbyt długo to potrwa ponieważ, znając naszą administrację ławka ta niedługo zniknie. Prosiłbym Państwa o wyrażenie opinii dotyczącej celowości i zapotrzebowania na stworzenie miejsca w ktróym mieszkańcy całą rodziną mogli będą spokojnie usiąść przy stole, spotkać się z sąsiadami - poznać ich, porozmawiać.
Sądzę że większość z nas nawet nie wie, jak nasi sąsiedzi z klatki obok mają na imię. Moim skromnym zdaniem mogłoby to wiele zmienić i uczynić osiedle bezpieczniejszym i przyjemniejszym.
Pozdrawiam i czekam na komentarze.

Offline

 

#2 2010-05-06 13:50:49

jedynysprawiedliwy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-23

Re: REKREACJA NA OSIEDLU

Szczerze mówiąc ja nie mam potrzeby (ochoty) znać sąsiadów ze swojej klatki, ani tym bardziej z innych. Czasy wspólnych biesiad się już dawno skończyły. A miejsce faktycznie zaniedbane jest.

Offline

 

#3 2010-05-10 09:19:08

sasiad.krajobrazowa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-19

Re: REKREACJA NA OSIEDLU

watar napisał:

Prosiłbym Państwa o wyrażenie opinii dotyczącej celowości i zapotrzebowania na stworzenie miejsca w którym mieszkańcy całą rodziną mogli będą spokojnie usiąść przy stole, spotkać się z sąsiadami - poznać ich, porozmawiać.

Witam,

zgadzam się, że małym kosztem można  zagospodarować kawałek sadu (tudzież wykosić tam trawę aby dzieciaki mogły biegać).
Takie miejsce po uporządkowaniu byłoby naprawdę dużym atutem osiedla. Nie wiem tylko jak się do takiej propozycji odniosą osoby mające okna z tamtej strony.
Teren jest chyba dzierżawiony ... ale i na dzierżawionym jest (tak mi się zdaje) plac zabaw.


A tak na marginesie to patrzę przez okno i nie wierzę ... trawa wykoszona na połoninie miedzy Krajobrazową a Widokową ... cud po tylu latach :-)

Pozdrawiam,
S.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl